Зворотній зв'язок

Потрібна допомога?
(096) 333-24-23

Чи інформувати наклейкою «Увага! Ведеться відеоспостереження»

Чи інформувати наклейкою «Увага! Ведеться відеоспостереження»

За яких умов, кому і де можна встановити камери відеонагляду?

Зокрема для себе ми повинні розуміти що якщо це наша садиба, або наша квартира то звичайно ми маємо право встановлювати певні відеокамери.

Однак хотілось б застерегти власників будинків що якщо Ваша камера знімає якийсь кусочок вулиці, а бо можливо навіть і частину подвір'я Вашого сусіда то в такому випадку Ви можете отримати заяву-звернення що до того щоб або дану камеру вилучити або повернути її таким чином щоб вона не знімала зайвого.

 

Фактично відповідного до чинного законодавства України Ви можете знімати лише своє подвір'я чи квартиру. Якщо Ви в добровільному випадку не будете виконувати усунення даних порушень то сусіди або ж і власники прилеглих територій можуть звернутися до Вас з скаргою-заявою або ж і подати до суду позивну заяву для того щоб все ж таки Ви вчинили певні дії відповідно до чинного законодавства. Хотілось ще б зазначити окремо що власники багатоквартирних будинків, зокрема ОСББ також мають право встановлювати камери відеонагляду, однак для того щоб все відповідало чинному законодавству, потрібно розміщати інформацію про те що в даному подвір'ї, під'їзді здійсьнюється відеонагляд. Однак хотілось б зазначити, що особа яка є знята на відео, має право звернутися до власника камер для того щоб вилучити певний відеоряд. Єдине хто має право вести відеозйомку таємно - це є працівники різних правоохоронних органів які здійсьнюють свою діяльність щодо викриття тих чи інших злочинів. Тому якщо Ви все ж таки вирішили поставити в себе в подвір'ї / квартирі відеокамеру зплануйте це так щоб вона не шкодила іншим Вашим сусідам і оточуючим.  


Чи інформувати наклейкою «Увага! Ведеться відеоспостереження» при вході, будь то магазин, квартира, будинок, офіс чи підприємство?

Наклейка повинна бути встановленою згідно з статтею 307 Цивільного кодексу України. Відповідно до даної статті будь-яка особа може бути знята на фото або відеоплівку лише за її згодою.

«Для дотримання відкритості відеозйомки необхідно повідомити про це фізичних осіб (клієнтів, споживачів тощо). Повідомляємо шляхом розміщення, наприклад, таблички з наступним текстом: “Увага! Ведеться відеоспостереження!”. Краще розмістити таке попередження на вході в приміщення.  В даному випадку фізична особа входячи в приміщення автоматично дає згоду, що її зніматимуть (мовчазна згода). Крім того, розміщення відеотехніки не повинно маскуватися. Отже, якщо камери приховані або/та відсутнє попередження про відеоспостереження або зйомку, такий відеозапис є незаконним.» – Ірина Марчук, адвокат.


 

89